با المنت مو و مزایای آن بیشتر آشنا شوید

 در مقاله

داشتن موهایی سالم و صاف، آرزوی بسیاری از افراد است. به همین منظور افرادی که دارای موهای موج دار یا فر هستند، از روش المنت مو برای داشتن موهایی زیبا و صاف استفاده می کنند. این روش که جدیدا در سراسر دنیا نیز بسیار پر طرفدار شده است، هیچ گونه آسیبی به موها نمی زند و روشی بسیار عالی است.

المنت مو چیست؟

شاید لفظ المنت مو برای خیلی از افراد آشنا نباشد. این روش برای صافی موها بکار برده می شود و حدود 80 درصد موها را صاف کرده و 20 درصد نیز موهای آسیب دیده را احیا می کند. المنت مو را همه افراد از سنین 5 الی 6 سالگی تا سنین میانسالی می توانند انجام دهند زیرا روشی بدون عارضه و آسیب رساندن به موها است. این روش امروزه جایگزین صافی موها با گلت شده است، زیرا گلت ها کم کم باعث ریزش موها شده و به موها آسیب بسیاری می رسانند. البته بهتر است افرادی که موهای خود را دکلره کرده اند از این روش استفاده نکنند زیرا موهای دکلره شده، آسیب دیده و نیاز به مراقبت بیشتری دارد. اما افرادی که دارای موهای طبیعی یا رنگ شده هستند، بدون هیچ نگرانی می توانند از این روش برای صاف کردن موهای خود استفاده کنند.

المنت مو

مزایای المنت مو

 • المنت مو از مواد معدنی مانند اکسید آهن، آلومینیوم، سیلیکون و … تشکیل شده است و به همین علت هیچگونه آسیبی به موها و پوست سر نمی زند.
 • حالت پذیری موها با المنت بسیار راحت است.
 • استفاده از این روش محدودیت سنی ندارد و افراد 6 الی 70 سال می توانند از این روش استفاده کنند.
 • ماندگاری بسیار بالا
 • کیفیت بسیار بالای این روش نسبت به کراتین مو
 • پس از المنت، برای رنگ کردن و شست و شوی موها محدودیتی وجود ندارد.
 • هیچ گونه بویی ندارد.
 • بر روی موهای رنگ شده و موهای دکلره شده سالم نیز خوب جواب می دهد.

المنت مو

روش انجام المنت

برای المنت کردن موها باید مراحلی را پشت سر هم انجام داد تا موها صاف و زیبا شوند. حتما دقت کنید که در حین انجام این کار، به هیچ عنوان از وسایل فلزی همچون شانه، کلیپس و هر چیز دیگری استفاده نکنید و همچنین موها خیلی خشک و آسیب دیده نباشند.

 • در مرحله ابتدایی باید موها را تمیز شسته تا تارهای مو برای جذب مواد المنت آماده شوند.
 • بعد از شست و شو، موها باید کامل خشک شوند.
 • سپس باید موهای سر را برای زدن مواد المنت، تقسیم بندی کرد.
 • پس از تقسیم بندی، سرم المنت که حالتی ژله ای دارد را باید به نیم سانت پایین ریشه موها بزنید و پس از اتمام کار، مواد را روی پوست سر و ریشه موها به آرامی و با انگشتان دست ماساژ دهید.
 • سپس باید موها را با یک کلاه وکیوم پوشانده و با سشوار کمی روی موها و کلاه را حرارت دهید.
 • پس از 45 دقیقه، کلاه را از روی موها برداشته و موها را مجددا دسته بندی کنید.
 • سپس با اتوی موی مخصوص کراتین مو، موها را اتو بکشید.
 • پس از اتو کشیدن موها، اجازه بدهید تا موها 30 دقیقه به همان حالت بمانند و سرد شوند، سپس موها را با شامپو مخصوص تثبیت کننده و آب ولرم بشویید و در پایان نیز موها را با سشوار خشک کنید.

المنت مو

هزینه المنت

المنت موها هزینه ای کاملا متفاوت دارد. این هزینه با توجه به شرکت تولید کننده المنت، تعیین زده می شود. البته در کنار برند المنتی که برای موهای خود استفاده می کنید، هزینه دستمزد آرایشگر یا متخصص مو نیز باید لحاظ شود. برای این منظور، ابتدا باید یک آرایشگر یا متخصص بسیار حرفه ای موهای شما را ببینید و با توجه به حجم مواد مورد نیاز، می تواند هزینه را تخمین بزند. حتما به این نکته توجه کنید که برای المنت کردن موها به فرد متخصص مراجعه کنید تا موهای شما آسیبی نبینند.

المنت مو

تفاوت المنت با سایر روش های صاف کردن موها

یکی از تفاوت های بسیار اساسی در المنت موها با سایر روش های صافی مو، مواد تشکیل دهنده المنت است که همانگونه که گفته شد، مواد المنت صد در صد طبیعی و معدنی بوده و هیچگونه ماده شیمیایی ندارد. بنابراین شما می توانید حین انجام کار نیز، بدون دستکش این کار را انجام دهید. پس از انجام المنت نیز می توان موها را به راحتی ویو، شینیون، رنگ و… کرد و از تافت و ژل مو نیز استفاده نمود. از سوی دیگر المنت موها روشی دائمی برای صافی موها است، البته زمانی که موها از ریشه شروع به رشد می کنند، مجددا باید شارژ شود. اما روش های دیگری همچون ریباندینگ موها، پس از حدود 1 الی 2 ماه، حالتی خشک به موها می دهد که به هیچ وجه موها قابل انعطاف نبوده و ظاهری خشک و خشن دارند و شما نمی توانید موها را شینیون، رنگ و … کنید.اگر این روش ها بر روی موهای دکلره و مش شده انجام شوند، موها به شدت آسیب دیده و از ریشه قطع می شوند و دلیل آن ترکیبات شیمیایی این مواد می باشد.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

برای تماس کلیک کنیدکراتینه موتفاوت کاشت و اکستنشن مژه