ریمل

 در makeup

از مهمترین لوازم های آرایشی برای چشم، می توان به ریمل اشاره کرد.
شايد در ظاهر ريمل زدن ساده‌ترين كارها باشد اما همين ريمل زدن ساده مي‌تواند تكنيك‌های خاصي داشته ‌باشد كه اجراي هر كدام ظاهري بسيار زيباتر به چشم‌ها مي‌بخشد
ما در سالن زیبایی سعادت شما بانوان عزیز را با انواع مختلف ریمیل آشنا میکنیم تا با بالابردن آگاهی شما و حفظ سلامت چشم هایتان. فرصتی خوبی برای انتخاب صحیح لوازم و ابزار های ارایشی در خدمت شما قرار دهیم.

ریمیل چیست؟

در گذشته به ریمل، سرمه یا ماسکارا گفته می شد که ماسکارا (MASCARA) نام انگلیسی ریمل است
ریمل، ماسکارا یا سرمه وسیله‌ای آرایشی برای تیره کردن، حجیم یا بلندنما کردن مژه‌ها است.
بسیاری از افراد برای داشتن چشمانی زیبا، از ریمل استفاده می کنند. ریمل به خاطر ایجاد کردن تضاد رنگی بین عنبیه، بخش سفید چشم ها و پلک ها، باعث زیباتر شدن و شاداب تر شدن چشم ها می شود. با استفاده از ریمل می توانید طول مژه ها را بلند تر و پرحجم تر نمایش دهید. درواقع این وسیله آرایشی چشم، باعث ریزتر یا درشت تر شدن چشم ها می شود. هر ریمل دارای یک برس مناسب است که مواد تشکیل دهنده آن دارای فرمولاسیون خاصی است. اگر ریمل مورد استفاده باعث به هم جسباندن مژه ها شود، در واقع مارک یا مواد تشکیل دهنده ریمل مناسب نبوده است
برخی ریمل‌ها به خاطر داشتن مواد شیمیایى و نگهدارنده باعث بروز حساسیت‌هایى همچون سوزش چشم، آبریزش و خارش مى‌شوند. اخیرا از سوى وزارت بهداشت نظارت‌هایى در زمینه لوازم آرایشى و بهداشتى خصوصا ریمل‌هاى ایرانى شروع شده است و تولیدکنندگان لوازم آرایشى موظف هستند در این تولیدات مواردى را رعایت کنند حتى در مورد ریمل‌هاى خارجى هم شرکت‌هاى وارد کننده به شرطى مى‌توانند جنس وارد كنند که مجوزهاى لازم را داشته باشند و براى کسب اینگونه مجوزها این شرکت‌ها باید دقیقا جزئیات اقلام وارد شده را از شرکت‌هاى سازنده براى وزارت بهداشت بگیرند یا این مواد آرایشى در آزمایشگاه‌هاى وزارت بهداشت تجزیه و آنالیز شوند و در صورتى که مواد مضرى در تولید آنها به کار نرفته باشد، توزیع مى‌شوند بنابراین هنگام خرید حتما به برچسب وزارت بهداشت توجه کنید و فقط از جاهای معتبر و مطمئن خرید خود را انجام دهید.

انواع ریمل ها

1. ریمل حجم دهنده :

ریمل های حجم دهنده بیشتر برای خانم هایی است که مژه های کم پشت و کوتاه دارند. اگر میخواهید که مژه هایتان پر پشت تر به نظر برسد، انتخاب درست ریمل بسیار اهمیت دارد. ریمل حجم دهنده انتخاب مناسبی برای مژه های کم پشت است
افراد بخاطر داشتن مژه های نازکتر، تمایل دارند، از ریمل هایی استفاده نمایند که باعث ضخیم تر و حجیم تر شدن مژه های آن ها شود. معمولا مواد تشکیل دهنده این نوع لوازم آرایشی چشم، از پلیمرهای سیلیکون یا موم تشکیل شده است. یادتان باشد که به هنگام استفاده از چنین ریمل هایی، حتما برس ریمل را با دستمال کاغذی پاک نمایید تا پوشش اضافی بین موهای ریمل از بین رود. حال برای داشتن چشمانی باز تر، ریمل را در مابین چشم هایتان بزنید و برای داشتن چشمان گربه ای، ریمل را از گوشه چشم ها آغاز کنید.

2. ریمل طویل کننده :

ریمل طویل کننده برای افرادی که مژه های کوچکی دارند انتخاب ایده آلی است. ریمل طویل کننده مژه ها را می پوشاند و به آسانی باعث بلندتر شدن آن ها میشود. خوب است اگر 2-3 بار این ریمل را به مژه ها بکشید که مژه ها جذاب تر دیده شوند
افرادی هستند که دوست دارند، مژه های بلندتری داشته باشند، بطوریکه به گوشه های عینک آفتابی شان برخورد کند؛ به همین دلیل باید ریمل هایی پیدا کنند که دارای مواد تشکیل دهنده ای چون الیاف باشد. این چنین ریمل هایی، باعث تجمع این ماده روی مژه شده و به مژه های کوتاه، بلندی خاصی هدیه می دهد.

3. ریمل فر کننده :

ریمل فر کننده بیشتر برای خانم هایی است که مژه های کمی دارند. ریمل فرکننده کمک می کند که مژه ها کوچکتر دیده شوند، این نوع ریمل به مژه ها شکل می دهد (مژه ها را خم می کند)
برای فر کردن مژه ها، حتما از ریمل هایی که دارای پلیمر و رزین هستند، استفاده نمایید. به هنگام استفاده از ریمل های فر کننده، باید بیشترین مقدار را به ریشه های مژه بزنید. بعضی از آرایشگرها برای بهتر نمایان شدن فر بر روی مژه، از ترکیب کردن ریمل های بلند کننده و ضخیم کننده استفاده می کنند و با استفاده از فر مژه، ابتدا مژه ها را فر داده و سپس با برس بلند کننده، از ریشه تا نوک را ریمل می زنند سپس با تعویض این برس، با برس ضخیم کننده، مجددا از ریشه تا نوک را ریمل بزنید. برای بهتر نمایش دادن، می توانید از نوک برسی که آن را پاک کرده اید، پوشش اضافی، به قسمت هایی از چشم که برای ما مهم است، استفاده نمایید. حال این کار را برای مژه های پایینی نیز انجام دهید.

4. ریمل بدون سیاهی :

همه خانم ها از این نوع ریمل استفاده می کنند، اما بعضی افراد آگاهی لازم را ندارند. این ریمل ماندگاری طولانی دارد و زیر چشم را سیاه نمی کند.

5. ریمل ضد آب :

ریمیل ضدآب معمولاً در شرایطی که ممکن است گریه کنید یا صورت خود را بشویید و یا چرب کنید استفاده میشود و زیر چشم را سیاه نمی کند. ریمل ضد آب حاوی موم و روغن های معدنی است.
حالت برس ریمل
با استفاده از برس می توانید به ریمل اجازه دهید که تماسی با مژه هایتان داشته باشد. برای حجیم شدن و ضخیم نمایش دادن مژه ها، باید از برس های پرتر و ضخیم تر استفاده نمایید که دارای موی بیشتری هستند. حال برای فرکردن مژه ها هم، باید از برس هایی که دارای چوب منحنی و مثل شانه ، صاف نیستند و همچنین دارای موهای بیشتری هستند ، استفاده نمایید.

ريمل روزانه
ريمل هاي روزانه نبايد حاوي فرمول هاي ضد آب باشد زيرا اين ريمل ها معمولاً سنگين است و مي تواند مژه ها را خشک کند و در صورت استفاده روزانه به مژه ها آسيب بزند. به دنبال ريمل هايي با بر چسب حجم دهنده، بلند کننده يا فر کننده باشيد.

اين افراد نبايد از ريمل حجم دهند استفاده کنند:
بعضي افراد مژه هاي بي حالت دارند که به صورت يک خط مستقيم رشدمي کنند. دراين حالت بايد هم از فرمژه استفاده کنيد و هم از ريمل حالت دهنده و بلند کننده؛ اين دسته از خانم ها نبايد ريمل حجم دهنده استفاده کنند چون مژه هاي شان سنگين و بسيار مصنوعي به نظر مي رسد.
تکنيک هاي صحيح ريمل زدن را ياد بگيريد.
قبل از اين که برس را به مژه هاي تان بزنيد، مقدار اضافي ريمل روي برس را با گذاشتن دستمالي روي آن پاک کنيد.
* هنگام ريمل زدن بايد برس آن را به طور افقي بگيريد و بعد از ريشه به سمت نوک مژه ها ريمل بزنيد، برس را کمي بچرخانيد تا مژه ها از هم جدا شوند، حواس تان باشد که خيلي مژه ها را از ريمل پر نکنيد.
* وقتي مي خواهيد مژه هاي پلک بالا را ريمل بزنيد بايد برس را بالاي مژه ها بگيريد چون وقتي به مژه ها از بالا ريمل بزنيد، وزن مژه ها به سمت پايين مي افتد و حالت بهتري مي گيرند، اگر مي خواهيد مژه هاي پلک پايين را هم ريمل بزنيد، بهتر است نسبت به پلک بالا ريمل کمتري استفاده کنيد.
* اگر مي خواهيد مژه ها به خاطر ريمل زياد به هم نچسبند، بعد از هر دوري که ريمل مي زنيد صبر کنيد تا خشک شود و بعد دوباره روي آن دور دوم را شروع کنيد معمولاً يک تا 2 دور ريمل زدن کافي است ولي اگر مي خواهيد ريمل پرتري داشته باشيد، مي توانيد 2 تا 3 دور بزنيد.
2. مناسبت هاي خاص
براي شب و مناسبت هاي ويژه، ريمل هايي را انتخاب کنيد که دو يا چند مزيت داشته باشند ( مانند حجم دهنده و بلند کننده ) تا چشم ها را درشت تر کنند.
3. براي تنوع
ريمل هاي رنگي، راه عالي براي افزودن رنگ به ظاهر شما هستند براي اين کار، تعداد زيادي گزينه ي فوق العاده وجود دارد. ريملهاي سبز پررنگ، بنفش و آبي که واقعاً مژه ها را برجسته مي کند پيشنهاد مي شود.
ریمل‌های ضدآب را هر روز نزنید
توصیه می شود برای استفاده روزانه از ریمل‌های ضدآب استفاده نکنید، چراکه برای پاک کردن یک ریمل ضد آب باید حسابی تلاش کرده و از مواد پاک‌کننده استفاده کنید و همین مالیدن مواد پاک کننده و کشیدن دستمال و پنبه اطراف چشم، پوست لطیف این قسمت را می‌آزارد و نتیجه چیزی نخواهد بود جز از بین رفتن تدریجی انعطاف‌پذیری پوست و ایجاد چروک‌های زودرس. همچنین این تقلا‌ها برای پاک‌کردن می‌تواند به مژه‌ها هم آسیب بزند و گاهی موجب کنده‌ شدن آنها شود. هرچند شاید به دلیل پایداری بیشتر اکثر خانم‌ها این ریمل‌های ضدآب را ترجیح دهند اما توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه وسواس بیشتری به خرج دهید.
کدام ریمل‌ها روغنی و کدام آبکی هستند؟
ریمل‌ها از نظر شکل ساختارى به 2 نوع پودرى و مایع در بازار ایران عرضه مى‌شوند. پایه اصلى ریمل‌هاى مایع به صورت آب و روغن است، ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها روغن است و اصطلاحا به نام ضدآب یا واترپروف شناخته می‌شوند در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستند ولى متأسفانه خشک شدن آنها روى مژه‌ها به مدت طولانى صورت مى‌گیرد، ولى ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها آب است دقیقا برخلاف ریمل‌هاى مزبور هستند و راحت‌تر پاک می‌شوند. در واقع براى پاک کردن انواع ریمل‌هاى پودرى و مایع مى‌توان از آب استفاده کرد اما براى پاک کردن ریمل‌هاى روغنى (واترپروف) باید از محلول آب و صابون استفاده کرد. ريمل خوب وسيله‌اي است كه استفاده از آن راحت باشد و نسبت به عرق، شست‌وشو و ريزش اشك مقاوم باشد.

ريمل هاي رنگي و رنگ چشم
گاهي براي تنوع، بهتر است از ريمل هاي رنگي استفاده کنيد. معمولاً در بازار، ريمل هاي رنگي در رنگ هاي سورمه اي، سبز، قهوه اي، بنفش و….موجود است اما هنگام خريد اين ريمل ها چگونه متوجه شويم که کدام رنگ، مناسب رنگ چشمان ما است؟!

1. چشمان سبز:
اگر چشمان سبز داريد بهتر است از ريملي با رنگ چشمان خودتان يعني سبز يا رنگ بنفش استفاده کنيد. ريمل با رنگ هايي چون بنفش تيره يا سبز مي تواند به چشمان شما لطافت و ملاحت ببخشد.

2. چشمان آبي:
کساني که چشمان آبي يا خاکستري دارند، بهتر است از ريمل هاي هم رنگ چشمان شان يعني آبي يا آبي پر رنگ مثل آبي نفتي يا بنفش استفاده کنند. البته ريمل هاي قهوه اي نيز جلوه خاصي به اين چشمها مي دهد.

3. چشمان تيره:
افرادي که داراي چشمان قهوه اي يا مشکي هستند، بهتر است از ريمل سبز، آبي يا قهوه اي استفاده کنند.

نکته:
* بلوندها، چشم روشن ها و موحنايي ها براي تأثير بهتر، در شب از ريمل مشکي و در روز بهتر است از رنگ هاي ملايم تري چون قهوه اي يا بنفش تيره استفاده کنند.

انتخاب ريمل
آيا شما هم هميشه هنگام خريد ريمل سردرگم مي شويد و نمي دانيد کدام ريمل، مناسب چهره شما است؟ براي انتخاب ريمل، اول بايد به خصوصيات مژه تان دقت کنيد.

اگر مژه هاي کوتاهي داريد
خانم هايي که داراي مژه هاي کوتاه هستند، ريملي انتخاب کنندکه هم پوشانندگي خوبي داشته باشد و هم مژه هاي شان را بلندتر نشان دهد. ريمل هاي بلند کننده حاوي ميکروفيبرهايي هستند که به ساقه مژه ها مي چسبد و آن را بلندتر نشان مي دهد. برس ريمل شما بايد داراي موهاي نازکي باشد که بين مژه ها نفوذ کند و حتي مژه هاي نازک کنار چشم را پوشش دهد. سعي کنيد رنگ ريمل شما مشکي يا قهوه اي تيره باشد از رنگ هاي متاليک استفاده نکنيد زيرا در نور مژه ها را کوتاه تر نشان مي دهد.

اگر مژه هاي بلندي داريد
ريملي را انتخاب کنيد که پر کننده باشد. با توجه به قطر مژه ها انواع مايع يا کرمي را انتخاب کنيد. برس ريمل تان بايد درشت باشد تا تمام طول مژه را پوشش دهد. رنگ ريملي که انتخاب مي کنيد، مي تواند طبيعي يا فانتزي باشد. براق بودن رنگ انتخابي مشکلي ايجاد نمي کند.
اگر مژه هاي پرپشتي داريد
هدف شما از ريمل زدن فقط بايد مرتب کردن مژه ها باشد. از ريمل مايع استفاده کنيد تا بدون اينکه به مژه هاي شما حجم دهد، آن ها را مرتب کند. سر برس ريمل شما نبايد نازک باشد. از برس درشتي استفاده کنيد که موهاي نازکي دارد و لا به لاي تمام مژه ها نفوذ مي کند در پايان به کمک نوک باريک برس ريمل مژه ها را جدا جدا ريمل بزنيد تا پرپشت شود.
اگر مژه هاي صاف و بدون حالتي داريد
هدف شما از ريمل زدن، حالت دادن به مژه است. پس انواعي را انتخاب کنيد که برس آن ها انحنا دارد و مي تواند با جدا کردن مژه ها از هم به آن ها قوس لازم را بدهد. ريملي که انتخاب مي کنيد بايد سبک و از نوع ژل کرم باشد که به سرعت خشک شود ولي در عين حال مژه را خشک و سفت نکند. بعد از ريمل زدن مي توانيد از فرمژه هم استفاده کنيد تا حالت مژه ها زيباتر شود
اگر مژه هاي کم پشتي داريد
شما بايد ريملي انتخاب کنيد که مژه ها را پر پشت و ضخيم نشان دهد. در ضمن ريمل شما بايد به رشد مژه کمک کند و جلوي ريزش آن را بگيرد. بهترين نوع ريمل براي شما انواعي است که حاوي ويتامين B5، روغن انگور و کراتين باشد. برس ريمل هم بايد سايز وحالت معمولي داشته باشد. از ريمل خيلي مشکي استفاده نکنيد و رنگ هاي ملايم تر مثل قهوه اي يا زغالي را انتخاب کنيد.
افرادي که داراي مژه هاي کوتاهي هستند بهتراست از ريمل هاي بلند کننده مژه استفاده کنند. و افرادي که داراي مژه هاي ضعيفي هستند، بهتر است از ريمل هايي استفاده کنند که داراي خرده مژه است و افرادي که داراي مژه هاي کمرنگي هستند بهتر است از ريمل هاي حجم دهنده استفاده کنند
آن هايي که مژه هاي بلند دارند، نيازي به استفاده از ريمل هاي بلند کننده ندارند، برعکس بايد ريملي انتخاب کنند که حجم دهنده باشد. اين دسته از خانم ها هم بايد صبر کنند لايه اولي ريمل خشک شود و سپس مژه ها را از ريشه ريمل بزنند تا پرتر به نظر برسد.
چگونه ریمل را پاک کنیم؟
همیشه به یاد داشته باشید که قبل از خواب کل صورتتان را به خوبی از هرگونه ماده ی آرایشی پاک کنید. حتما از میکاپ ریمور ( شیرپاک کن) های استاندارد استفاده کنید. در صورت دوفازی بودن محلول، آن را تکان دهید و روی یک توپک پنبه ای بریزید. به ملایمت روی چشم بسته قرار داده و چند ثانیه صبر کرده و سپس پاک کنید.
ریمل‌های ضدآب، سخت‌تر از ریمل‌های معمولی از روی مژه‌ها پاک می‌شوند و معمولا هنگام پاک‌ كردن‌ آنها، تعدادی از مژه‌ها هم كنده می‌شود. به همین دلیل و برای پیشگیری از آسیب‌دیدن مژه‌ها، استفاده از ریمل‌های معمولی را به شما توصیه می‌کنیم.
استفاده از ریمل‌های ضدآب باید به یکی دو بار در سال، آن هم برای شرکت در مراسم یا مهمانی‌هایی که به استفاده از لوازم آرایش ماندگارتر نیاز است، محدود شود.
شامپو بچه آنقدر ملايم هست كه چشم‌هاي شما را آزار ندهد و بتواند ريمل‌هاي ضدآب و سخت را به‌راحتي از روي مژه‌ها پاك كند؛ حوله‌اي را با آب گرم مرطوب كرده و بعد آن را به كمي شامپو بچه آغشته كنيد و چشم‌هاي‌تان را ببنديد و آرام روي مژه‌ها بكشيد. وقتي خوب مژه‌ها را شستيد، صورت را آب بكشيد و بعد چشم‌ها را با حوله خشك كنيد.
اگر پوستي خشك داريد و معمولا پوست اطراف چشم‌هاي‌تان ملتهب و قرمزرنگ است، بهتر است سراغ شوينده‌هاي صابوني نرويد. بعد از شستن دست‌ها مقداري كرم برداريد و چشم‌ها را ببنديد و روي مژه‌ها بگذاريد؛ بايد كمي صبر كنيد تا كرم بتواند به خوبي در ريمل‌ها نفوذ و آنها را نرم كند. وقتي ريمل‌ها از حالت سختي درآمدند با يك دستمال كاغذي يا پنبه آرام روي مژه‌ها بكشيد تا ريمل به همراه كرم پاك شود. اگر ريمل‌ها كامل پاك نشده ‌بودند دوباره همين كارها را انجام دهيد.
همیشه بلافاصله پس از اینکه از حمام بیرون آمدید از فرمژه استفاده کنید چون وقتی مژه‌ها با آب گرم خیس شده باشند، راحت‌تر و زیباتر برمی‌گردند و نمی‌شکنند. يادتان باشد اگر به صورت ناشیانه از فرمژه استفاده شود، می‌تواند سبب شکسته شدن و ریزش مژه‌ها شود. همچنين سعی کنید تا حد امکان از فرمژه‌های آهنی استفاده نکنید بلکه انواع پلاستیکی را خریداری کنید.البته ما توصيه مي‌كنيم به جای استفاده از فرمژه از انگشت‌تان کمک بگیرید يعني ابتدا دست‌تان را بشویید سپس به طور دقیق پس از آنکه ریمل زدید، انگشت‌تان را روی ریشه مژه‌ها از پایین قرار داده و به سمت بالا فشار دهید تا زمانی که ریمل خشک شود.

 

و در اخر شما را با مهمترین نکاتی که باید در مورد ریمل زدن بدانید آشنا میکنم
ریمل مشکی و قهوه ای
یکی از نکات کمتر شناخته شده؛ استفاده از رنگ های متفاوت ریمل بر روی مژه هاست. اگر از ریشه تا سه چهارم مژه ها را ریمل مشکی بزنید و نوک مژه ها را با ریمل قهوه ای بپوشانید، مژه ها بلند تر و ضخیم تر به نظر می رسند. برخی آرایشگران حتی مژه های بالا را ریمل مشکی و مژه های پایین را قهوه ای می زنند. امتحان کنید تا ببینید کدام یک برای شما بهتر است!
ریمل لایه ای
نکته ی بعدی برای خانم هایی است که دوست دارند مژه هایشان خیلی به چشم بیاید و در واقع به دنبال ظاهری طبیعی نیستند. استفاده از چند فرمول ریمل متفاوت با انواع مختلف برس به صورت لایه ای، می تواند نتایجی باورنکردنی داشته باشد. پتی دابروف، متخصص آرایش از سه یا چهار ریمل استفاده می کند. او چنین ترکیبی به کار می برد: ریمل هایی با برس کامل برای بلند کردن، برس نازک برای گوشه های داخلی و مژه های پایینی و یک شانه برای جداکردن مژه ها.
تکان دادن و چرخاندن برس
نحوه ی استفاده از ریمل به اندازه ی فرمول و نوع برس آن مهم است. حرکت و پیچش برس از پایه ی مژه ها به سمت نوک آن ها، باعث می شود مژه ها بلند تر و ضخیم تر شوند. بر خلاف آنچه تصور می کنیم، برای بلند به نظر رسیدن مژه ها باید ریمل را نزدیک ریشه ها قرار داد، نه نوک ها.
استفاده از پودر قبل از ریمل زدن
نکته ی دیگر هنگام استفاده از ریمل، پودر زدن به ناحیه ی زیر چشم است. گاهی اوقات وقتی به مژه های زیرین ریمل می زنید، زیر چشم را کمی سیاه می کند چرا که ریمل جذب کانسیلر یا کرم چشم می شود. با پودر زدن به زیر چشم ها، از سیاهی و پخش شدن ریمل و هم چنین خط چشم جلوگیری کنید و آن محوطه را تمیز و مات نگه دارید!
یکنواخت ریمل بزنید
وقتی ریمل می زنید، دقت کنید؛ حرکاتی یک دست و یکنواخت داشته باشید تا مژه ها سنگین و دسته دسته نشوند؛ هم چنین ریمل به شکل ذرات توده ای روی برس قرار نگیرد. اگر در این مورد مشکل دارید یا روی برس تان مقدار زیادی ریمل انباشته می شود از یک شانه ی مژه برای برداشتن ریمل اضافه و جدا کردن مژه ها استفاده کنید. اگر شانه ی مژه ندارید قبل از استفاده قلم ریمل را با یک دستمال پاک کنید.
قلمو یا برس ریمل
قبل از خرید ریمل به قلمو آن خوب دقت کنید. روی اینترنت یا در فروشگاه جستجو کرده و ویژگی های برس ریمل را بررسی کنید چون تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر مژه ها خواهد داشت! نوک های نازک برای استفاده در گوشه های داخلی چشم مناسب تر اند، یک قلمو باریک ریمل زدن به مژه های ریز را آسان تر می کند و مو های کوتاه تر روی برس مقدار کمتری ریمل از تیوب برمی دارند و بنابراین ظاهری طبیعی تر به مژه ها می دهند.
مرتب جایگزین کنید
اگر مثل من چند تیوب ریمل دارید، به یاد داشتن تاریخ خرید آن ها بسیار مهم است. می توانید تاریخ خرید را با ماژیک روی تیوب بنویسید تا مدام از یک ریمل کهنه و خشن استفاده نکنید. ریمل کهنه می تواند باعث رشد باکتری و ایجاد عفونت شود، به علاوه ی اینکه خشک شده و اثر چندانی روی مژه ها نخواهد داشت. پس از 3 ماه ریمل را دور بیندازید تا چشم ها و مژه ها سالم بمانند.
پرایمر مژه
نکته ی دیگر، استفاده از پرایمر مژه قبل از ریمل زدن است. پرایمر مژه ها را برای ریمل آماده می کند و به آن ها حجم و بلندی می دهد. اگر دوست دارید به چشم هایتان کمی برجستگی و هیجان بدهید اما نمی خواهید خیلی مصنوعی جلوه کنند، پرایمر انتخاب بسیار خوبی است
هيچ گاه با دست، ريمل روي مژه ها را نکنيد يا براي پاک کردن به مژه ها فشار نياوريد و آن ها را نکشيد چون اين کار مي تواند منجر به التهاب پلک ها شده و حتي ممکن است باعث ريزش مژه ها هم شود. براي پاک کردن ريمل ها پنبه اي را آغشته به شير پاک کن کنيد و آن را روي مژه ها فشار دهيد تا ريمل ها درون ماده پاک کننده حل شوند و در نتيجه به راحتي پاک شوند.
تکنيک هاي صحيح ريمل زدن را ياد بگيريد.
قبل از اين که برس را به مژه هاي تان بزنيد، مقدار اضافي ريمل روي برس را با گذاشتن دستمالي روي آن پاک کنيد.
* هنگام ريمل زدن بايد برس آن را به طور افقي بگيريد و بعد از ريشه به سمت نوک مژه ها ريمل بزنيد، برس را کمي بچرخانيد تا مژه ها از هم جدا شوند، حواس تان باشد که خيلي مژه ها را از ريمل پر نکنيد.
* وقتي مي خواهيد مژه هاي پلک بالا را ريمل بزنيد بايد برس را بالاي مژه ها بگيريد چون وقتي به مژه ها از بالا ريمل بزنيد، وزن مژه ها به سمت پايين مي افتد و حالت بهتري مي گيرند، اگر مي خواهيد مژه هاي پلک پايين را هم ريمل بزنيد، بهتر است نسبت به پلک بالا ريمل کمتري استفاده کنيد.
نحوه ريمل زدن
بيشتر خانم ها روش هاي خاص خود را براي آرايش دارند اما اگر آرايش اصولي انجام شود، مي تواند تأثيرش بر روي چهره شما دو برابر شود. براي ريمل زدن ابتدا به سمت پايين نگاه کنيد، در اين حالت برس ريمل را از ريشه مژه ها با دقت تا انتهاي آن ريمل بزنيد تا اندازه مژه هاي تان کشيده شود. به ياد داشته باشيد که برس کشيدن به مژه هاي تان بايد به سمت بالا و خارج باشد. براي پرتر به نظر رسيدن مژه ها اين کار را دويا سه بار تکرار کنيد اما فراموش نکنيد نبايد در اين کار زياده روي کنيد. زيرا مژه ها به داخل يکديگر مي رود و به هم مي چسبد و شکل زيبايي پيدا نمي کند. براي کشيده کردن چشم بايد قسمت بيروني چشم تان را با ريمل بيشتري برس بکشيد. اگر مي خواهيد مژه هاي تان بسيار بلند باشد و حالت طبيعي خود را نيز حفظ کند، قبل از استفاده از ريمل، از فرمژه استفاده کنيد.
افرادي که به ريمل آلرژي دارند يا حساسيت هاي چشمي دارند ولي با اين حال مايل هستند که از ريمل استفاده کنند، بهتر است ريمل هاي مخصوص اين عارضه را خريداري کنند.
عوارض استفاده از ریمیل :
پوشاندن مداوم مژه‌ها با ریمل، جلوی رشد مناسب آنها را می‌گیرد. ضمن اینکه مواد موجود در ریمل می‌توانند باعث خشک و شکننده‌شدن مژه‌ها هم شوند.
اگر بیش از سه ماه از خرید ریملتان گذشته و محتوای قوطی خشک و چسبناک شده، آن را دور بیندازید، ولی اگر کمتر از سه ماه از خرید ریمل می‌گذرد، می‌توانید در قوطی محتوی ریمل را محکم ببندید و آن را برای چند ساعت داخل آبجوش بیندازید تا مایع داخل آن دوباره نرم و قابل‌استفاده شود
اگر عادت به استفاده روزانه از ریمل دارید و نمی‌خواهید سلامت مژه‌هایتان به خطر بیفتد، حتما قبل از خواب مژه‌ها را با محلول‌های پاک‌کننده چشم و مژه، بشویید و تمیز کنید و سپس از یک ترمیم‌کننده مناسب مژه برای حفظ سلامت و شادابی آنها استفاده كنید.
صبح‌ها هم قبل از استفاده از ریمل، مژه‌ها را با کمی روغن بادام یا روغن نارگیل بدون‌بو، چرب کنید.
انواع ناراحتی‌های چشمی از جمله سوزش، خارش، زخم‌شدن قرنیه، ریختن مژه‌ها و حتی نابینایی، از شایع‌ترین عوارض استفاده از ریمل‌های نامناسب در سراسر دنیاست.
متخصصان پوست توصیه می‌کنند به هیچ‌وجه لوازم آرایش چشمی مایع مانند ریمل و خط‌چشم را از دست‌فروشان یا بدون ‌وکیوم و تاییدیه وزارت بهداشت کشور خودتان نخرید و از تست‌کردن چنین لوازم آرایشی در مغازه‌ها بپرهیزید و تا حد امکان آنها را از داروخانه‌ها تهیه کنید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

برای تماس کلیک کنید